Atuty

Kadra posiada

• wysokie kwalifikacja zawodowe
  • świadomość koncepcji pracy przedszkola
  • umiejętność projektowania sytuacji edukacyjnych, które pozwalają im odkrywać i rozwijać
    możliwości każdego dziecka oraz wspomagać jego indywidualny rozwój, kreatywność
    i samodzielność
  • poczucie odpowiedzialności za wychowanków
  • umiejętność indywidualnego podchodzenia do dziecka

Troska o wartości

• W myśl zasad założycielki, bł. Marceliny Darowskiej – wychowywaniu dzieci w miłości, szacunku i samodzielności towarzyszy troska o harmonijny rozwój ducha, umysłu i ciała.

Bogata oferta edukacyjna

• Czas spędzany w przedszkolu to nie tylko zabawa, ale i liczne codzienne atrakcje: gimnastyka, rytmika, nauka języka angielskiego, zajęcia plastyczne, teatralne i logopedyczne. Dzieci, mogą również uczestniczyć w rozmaitych zajęciach dodatkowych m.in. ceramicznych, balecie, zajęciach sportowych i nauce języka angielskiego metodą Teddy Eddie.

Bardzo dobre przygotowanie do nauki w szkole

• Dzięki bogatemu programowi edukacyjnemu oraz wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej dzieci są bardzo dobrze przygotowane do nauki w szkole.

Własna kuchnia

• Wszystkie posiłki przygotowujemy w naszej własnej kuchni. Gotujemy smaczne, urozmaicone dania, które spełniają normy w zakresie prawidłowego żywienia dzieci w przedszkolu. Dzieci spożywają posiłki w spokojnej atmosferze i regularnych porach.

• W razie potrzeby zapewniamy posiłki zgodne z przestrzeganą przez dziecko dietą.

Place zabaw

• Przedszkole posiada dwa, dobrze wyposażone place zabaw, położone z dala od ulicy; jeden przystosowany dla dzieci młodszych, drugi dla dzieci starszych.

Lokalizacja

• Przedszkole położone jest w sąsiedztwie Parku Młocińskiego. Częste spacery do lasu ścieżką dydaktyczną i ścieżką zdrowia wpływają na dobrostan dzieci.